دیابت

تاثیر عرق برگ گردو بر کاهش قندخون

تاثیر عرق برگ گردو بر کاهش قندخون
گردو و برگ گردو در طب سنتی ایران برای درمان دیابت کاربرد داشته است. عرق برگ گردو در کاهش قند خون تاثیر بسزایی دارد و از این رو می تواند برای درمان دیابت بسیار مفید واقع شود.
طی تحقیقی که در مرکز تحقیقات فیزیولوژی کاربردی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شده اثر عصاره برگ گردو بر کاهش قند خون موثر واقع شود.
عصاره برگ گردو به دلیل مهار آسیب کبدی ناشی از دیابت، به عنوان داروی ضد دیابتی معرفی می‌شود. در طب عوام، از برگ گردو به عنوان ضد کرم و تصفیه کننده ی خون استفاده می کنند. برگ گردو حاوی حدود ۱۰ درصد تانن بوده و به همین دلیل دارای مزه ی گس و مایل به تلخ است.
برگ گردو دشمن دیابت
درخت گردو با اسم علمي Juglans regia گياهي است بزرگ و يك پايه كه در مناطق معتدله زمين به خوبي رشد مي كند. در ايران به طور خودرو در جنگل هاي شمال ايران و مناطقي نظير آستارا، طالش، رودبار و بندر گز و در ساير مناطق.
نام هاي ديگر اين گياه در ايران عبارتند از: جوز، چارمغز، قز، گردكان، جويز و آقوز. در انگليسي و فرانسه به درخت گردو به ترتيب Walnut و Noyer مي گويند. در طب سنتي برگ گردو به عنوان كاهنده قند خون شناخته شده است.

اثرات بر ديابت

انواع عصاره هاي تهيه شده از برگ گردو مي توانند قند خون ديابتي را كاهش دهد. برگ اين گياه قادر است ميزان چربي هاي بد خون LDL را كاهش دهد. برخي اثرات مفيد برگ گردو بر ديابت با اثرات ايجاد شده توسط گليبن كلاميد برابري مي كند.
ساير اثرات مفيد برگ گردو در ديابتي ها: افزايش انسولين خون ، كاهش غلظت خون ، بهبود سوخت و ساز چربي ها، بهبود عملكرد كليه و بهبود عملكرد كبد است.

مكانيسم اثر در ديابت:

– اثرات كبدي شامل افزايش فعاليت آنزيم تجزيه كننده گليكوژن يعني گليكوژن فسفريلاز
– افزايش ميزان انسولين خون كه احتمالا به علت ترميم و بازسازي سلول هاي سازنده انسولين در بافت لوزالمعده است.

خواص درمانی عرق برگ گردو:

– ضد اسهال و مفید برای پوست
– دفع سموم و پاکسازی بدن
– درمان نقرس
– درمان بیماریهای مفصلی
– پایین آورنده قند خون
– درمان انواع بیماریهای پوستی
مقدار و طریقه مصرف :
۳/۲ استکان صبح و شب قبل از غذا
گلاب ناب کاشان وبهترین عرقیات حقیقت دادجو
دفتر فروش گلاب و عرقیات گیاهی حقیقت دادجو  6-02177973005
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.