دیابت

پیلاتس و دیابت

پیلاتس و دیابت
یکی از روش‌های ورزشی که در سالهای أخیر در حال فراگیر شدن است، ورزش پیلاتس می‌باشد این ورزش در سال 1880 به وسیله‌ی ژوزف پیلاتس ابداع شده که در آن تمرکز روی کنترل حرکات، وضعیت قرارگیری بدن و تنفس است و متشکل از حرکاتی است که روی پیشرفت، انعطاف، قدرت و تعادل در تمام اندامهای بدن تمرکز دارند، بدون اینکه عضلات از شکل طبیعی خود خارج شود پیلاتس به معنای ایجاد هماهنگی کامل بین جسم، ذهن و روح است.
در پیلاتس فرد ابتدا کنترل کامل جسم خود را در دست می‌گیرد و از راه تکرار کامل حرکات به شیوه‌ای تدریجی ولی پیشرفت کننده به نوعی هماهنگی طبیعی دست پیدا می‌کند.

ارتباط پیلاتس و دیابت

پیلاتس خطر بروز آسیب‌های ناشی از صدمات مفصلی و عضلانی را که در اثر انجام حرکت‌های پرتابی ایجاد می‌شوند کاهش می‌دهد و در هر مکان (خانه، محل کار، فضای باز و بسته) و برای همه افراد جامعه از جمله سالمندان نیز قابل اجرا می‌باشد. با توجه به اینکه آسیب‌های ورزشی در بیماران دیابتی اهمیت ویژه‌ای دارد، پیلاتس می‌تواند ورزش مناسبی برای آنان باشد. تحقیقات نشان داده پیلاتس موجب بهبود قدرت عضلانی، تعادل و بهبود تعادل دینامیک و عملکرد راه رفتن در سالمندان ‌شود.
در مقاومت به انسولین توانایی سلول‌های کبد و عضله در برداشت گلوکز از خون و ذخیره کردن آن به صورت گلیکوژن کاهش می‌یابد. در سطوح سلول‌های عضلانی انتقال دهنده‌های گلوکز با وجود اینکه پروتین (GLUT-4) و mRNA در سطوح طبیعی هستند، به صورت طبیعی از سیتوپلاسم به غشای عضلانی انتقال نمی‌یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.